Інформаційні таблиці негабаритного вантажу, TIR, ADR
Міжнародні автоперевезення – найбільш мобільний і вигідний спосіб доставки вантажів. Їх організація регламентується Європейською економічною комісією, що діє на постійній основі при ООН. Вимоги є обов'язковими для більш ніж 57 країн-учасниць, в тому числі для України.
Наочним і обов'язковим засобом організації дорожнього руху на європейських і українських дорогах є маркування вантажу, яка вказує на його характер і статус.
Розповімо про деякі маркерах детальніше
- Таблиця TIR (МДП) — вказує, що вантаж переміщується в рамках Митної Конвенції про міжнародні переміщення вантажів з використанням книжки МДП. Цей документ передбачає спрощену митну процедуру з мінімумом формальностей та погоджень при перетині кордонів. Компанії-перевізники (на сьогодні їх більше 40 000), учасники асоціації, користуються книжками МДП (Carnet TIR). Процедура звільняє від сплати мита при перетині кордону в пропускному пункті і скорочує час на доставку від однієї митниці до митного пункту країни призначення. Про МДП-характер перевезення автомобільним Транспортним Засобом (ТЗ) або автопоїздом свідчить табличка TIR прямокутної форми, що відповідає вимогам Конвенції ООН (синя з білим). Вона може бути знімною або з можливістю бути складеною, перевернутої - для випадків, коли перевезення не відноситься до МДП.
- Знак «Виступаючий Негабаритний Вантаж» встановлюється на зовнішніх частинах вантажу, якщо такий перевищує межі ТЗ на 1 метр спереду/ззаду або на 0,4 метра від зовнішнього краю переднього/заднього габаритного ліхтаря. Застосування даного маркера регламентовано Постановою КМ України від 10.10.01 N 1306 р.. Таблиця негабаритний вантаж - зображення діагональних червоних і білих смуг шириною 5 см, розміри 400 х 400 мм - так виглядає цей знак.
- Таблиця ADR означає переміщення небезпечних речовин наземним транспортом. В рамках норм Європейської угоди про міжнародні перевезення /ADR випускається в двох варіантах – мала і велика (нового стандарту). Небезпечні (горючі, агресивні речовини перевозяться виключно згідно з нормами ДОПНВ/ADR. На МС установлюють дві таблиці: жовтогаряче поле з чорним оздобленням шириною 1 див. Інформаційний маркер по горизонталі розділений чорною лінією. Найменування речовини (код ООН) вказуватися внизу, а клас небезпеки (код Кемлера - КЕМ) - вгорі. На автопоїздах або тягачі з кількома цистернами, перевозять різні за ступенем небезпеки речовини, додатково встановлюють таблички на боках кожній окремій ємності. З посиленим кріпленням, складні - для ТЗ, які не завжди перевозять небезпечні вантажі.
Загальні вимоги до табличок
- Не допускається використання самоклейних табличок.
- Матеріал повинен бути міцним, зносостійким, призначеним для інтенсивного кузовного використання. З цієї причини знаки виготовляють з металу (краще показав себе алюмінієвий композит «сендвіч»).
- Зображення повинно бути виконано з матеріалу з високим ступенем світловідбивання (світлоповертаючі матеріали).
- Маркери повинні бути стійкі до механічних пошкоджень, агресивного середовища, перепадів температури.
- Легко і надійно монтуватися до кузову ТЗ – спереду і ззаду. Повинні бути встановлені так, щоб бути добре помітними на значній відстані.
Маркування вантажу дозволить виграти час у випадку ліквідації наслідків ДТП за участю цього автомобіля - навіть якщо супровідні документи загублені або пошкоджені.
На сайті Компанії "Комтранс 2005" спеціально для товарів даної категорії виділений відповідний розділ, у якому Ви зможете знайти широкий асортимент цих товарних позицій. Всі питання, що цікавлять Вас про наші пропозиції, про умови оплати і доставки, можна задати нашим менеджерам. Чекаємо Вас серед наших покупців!